Projekt Comenius

2. etapa

Po roční pauze se nám opět podařilo získat grant EU a tentokrát jsme pracovali v týmu 4 škol (Velká Británie, Maďarsko a Dánsko) v projektu s názvem "EMBRACING EUROPE, TODAY AND TOMORROW".

Tentokráte jsme zakončili společnou spolupráci opravdu netradičně – mezinárodním táborem v Račím údolí, který proběhl ve dnech 6. - 10. června 2005 v táborové základně Račí údolí u Javorníka a zúčastnilo se ho celkem 140 žáků (ve věku 13 - 15 let) a 20 učitelů ze 3 zemí - Dánska, Maďarska a České republiky. Tento mezinárodní tábor výrazně přispěl k poznání jiných národních kultur, děti měly jedinečnou možnost přímo pochopit, co nás spojuje a také jak s tolerancí přijímat některé rozdílné zvyklosti.

I když skončila naše oficiální spolupráce v rámci projektu Comenius, naše přátelství zůstává a v budoucnosti budeme v naší spolupráci pokračovat. Ve školním roce 2006/07 se nám podařilo zorganizovat návštěvu našich učitelů v maďarské škole a pozvali jsme naše maďarské kolegy do Olomouce a do naší školy.

Během let 2003 až 2005 jsme název našeho projektu "Embracing Europe, today and tomorrow" naplnili doslovně, nebyla to jen vzletná fráze.

Mgr. Vlasta Nováková, koordinátorka projektu