Miami Project

English

Miami Project neboli Kurz americké angličtiny je jeden z nejstarších projektů, do kterého je naše škola zapojena (od roku 1994). S hrdostí můžeme říci, že i jeden z nejlepších a nejoblíbenějších.
Je založen na dlouholeté spolupráci Univerzity Palackého v Olomouci a Miami University v americkém Oxfordu ve státě Ohio.

Pokud máte zájem o další informace o projektu a jeho širší souvislosti v rámci univerzit, navštivte stránky muupeu.zshalkova.cz.

Projekt je u nás dlouhodobě koncipován pro nejstarší žáky jako završení školní docházky a zakončení školního roku trochu jinou formou. Základ je ale stejný jako na jiných školách v Olomouci. Žáci tráví poslední tři červnové týdny dopoledne pouze hodinami angličtiny se studenty z Ohia, a to konverzací, hrami, pracovními listy, připravou projektů aj. I odpoledne mohou podle zájmu zajít společně na pizzu, minigolf, bazén a pod.

Po dvouleté pauze, kdy do Olomouce žádní studenti nepřijeli, se ve dnech 12. – 27. června 2012 uskutečnilo další pokračování kurzu americké angličtiny pro žáky 9. tříd. Do kurzu se zapsalo 46 žáků a byli rozděleni do čtyř pracovních skupin. Výuku vedly 4 studentky Miami University.

Na závěr obdrželi účastníci certifikát o absolvování kurzu. V době konání kurzu navštívili naši školu 3 pedagogové z Miami University, kteří zkontrolovali jeho průběh, prohlédli si naši školu a jednali o pokračování vzájemné spolupráce.

Máte-li zájem se seznámit s atmosférou, která kurz 2012 provázela, navštivte naši fotogalerii.

Zde najdete několik snímků z kurzu z roku 2008:

Ve třídě Na věži Odpoledne V olomoucké zoo
Prezentace projektu Skupina se Sudie Skupina s Ericou Skupina se Sarou