Fakultní základní škola Olomouc

22. 11. 2016 - Hálkova vítězí!

Ve středu 16. listopadu 2016 se na Gymnáziu v Hejčíně konalo okresní kolo přeboru škol v šachu. Po loňské účasti v celostátním kole patřilo družstvo ZŠ Hálkova k favoritům kategorie 1 .- 5. tříd, přestože z loňského kádru chyběli hned tři hráči, kteří odešli na víceletá gymnázia. Ale šachy na Hálkově mají dlouholetou – dvacetiletou – tradici, která vede k masové účasti v kroužku, takže máme z čeho vybírat.

Turnaj proběhl jako klání jednotlivců, nejlepší čtyři pak byli započítání do družstva. Vítězství překvapivě, ale zaslouženě vybojoval Matyáš Melich, stříbro Tomáš Mohapl a jen kousek chyběl k tomu, aby stupně vítězů byly jen záležitosti Hálkové, neboť Adama Kurfürsta dělilo od třetího místa jen pomocné hodnocení, ale i jeho čtvrté místo je slušné. Tito tři žáci 4. C samozřejmě tvořili i základ družstva, výborně je doplnil Adam Zrůbek (3. B), který byl šestý, takže vítězství v kategorii družstev a postup do krajského kola byl naprosto suverénní. Dobře hráli i ostatní, náhradníky do týmu pro krajský přebor jsou Adam Brozda (4. A) a Nikola Hrabal (3. A) .

I ve vítězných družstvech Gymnázia Hejčín ve vyšších kategoriích byli oporami bývalí žáci ZŠ Hálkova – Jindra Jelínek, Matěj Hrabal a Nikola Gregůrková.