Fakultní základní škola Olomouc

16. 01. 2017 - Úspěch v krajském přeboru škol v šachu

Ve středu 11. ledna 2017 se na Gymnáziu v Hejčíně konalo krajské kolo přeboru škol v šachu. V kategorii 1. – 5. tříd startovalo 13 družstev, mezi nimi i reprezentanti ZŠ Hálkova. Naši žáci přistoupili k turnaji velice zodpovědně, zvítězili ve všech sedmi zápasech, s náskokem 2,5 bodu obsadili 1. místo (čímž zopakovali loňský výsledek) a postoupili tak do celostátního kola! O tento pěkný úspěch se zasloužili tito hráči – Tomáš Mohapl (na první šachovnici) měl nejtěžší úlohu, ale vyrovnal se s ní se ctí – získal 5,5 bodu ze sedmi. Druhou šachovnici hájil Adam Kurfürst. Ten klopýtl již ve druhém kole, když přehlédl jednotahový mat. Ve všech ostatních partiích si ale dal větší pozor a dokázal v nich zvítězit, takže zaznamenal 6 bodů ze sedmi. Stejný výsledek dosáhl i Matyáš Melich na třetí šachovnici. Samozřejmě pěkný výkon, ale mohl být ještě lepší, neboť jediná prohra přišla (dost zbytečně) až v posledním kole. Na poslední šachovnici se střídali méně zkušení Adam Zrůbek a Adam Brozda a rozhodně se nedali zahanbit. Oba prohráli také jen jednou a výrazně přispěli k celkovému vítězství týmu. V celostátním kole bude konkurence určitě těžší, proto nesmíme usnout na vavřínech a dobře se připravit.

V kategorii 6. – 9. tříd suverénně zvítězil tým Gymnázia Hejčín, jehož oporami byli i bývalí žáci ZŠ Hálkova Matěj Hrabal a Nikola Gregůrková – i oni se tak kvalifikovali do celostátního kola.