4. 02. 2018 - Vydařené projekty I. C

Projekt Dinosauři v 1.C

Na podzim jsme se s dětmi věnovali oblíbenému tématu o vyhynulých druzích dinosaurů. Kromě mnoha informací, které jsme si s dětmi předali, se podařilo zahrát si na tyto pravěké tvory - sbírat potravu, vyslídit dinosauří vejce Tyranosaura Rexe nebo vytvořit si masky. Nakonec se nám také vylíhlo z vejce dinosauří mládě!

Zde najdete fotodokumentaci k Dinosaurům

Projekt Pošta v 1. C

V lednu se žáci naší třídy proměnili na jeden vyučovací den na pošťáky. Každý dostal svou pošťáckou čepici a ve třídě dokonce vyrostla budova pošty. Zde si mohly děti během dne posílat i razítkovat dopisy, které si pak také navzájem předávaly. Dozvěděli jsme se něco o historii předávání vzkazů a dopisů, naučili jsme se skládat obálku a zkusili jsme si také zapečetit tajemný vzkaz.
Seznámili jsme se s vzácnými exponáty známek a naučili se nové slovo filatelista i odlepovat známky z dopisů. Děti přinesly spoustu krásných materiálů, díky nimž jsme nahlédli do světa pošťáků a pošťaček.

Zde najdete fotodokumentaci k Poště