21. 05. 2018 - Jak dopadl Den Země a sbírka pro útulek

Celoškolní tematický den "Máme rádi zvířata" proběhl na naší škole v sobotu 21. dubna v rámci dne otevřených dveří. Žáci se měli možnost dozvědět informace a zajímavosti o chovu různých domácích mazlíčků a s některými se i setkat.

Zjistili, v jakém prostředí mohou žít hospodářská zvířata a jak můžou podpořit jejich chov, ve kterém pro ně budou ty nejlepší podmínky. Také se dozvěděli, jak mohou pomoci opuštěným nebo zraněným zvířatům. Zamysleli se i nad tím, proč si lidé domácí mazlíčky pořizují a jaké jsou důvody, proč je pak odkládají.

V průběhu dne si žáci také vyzkoušeli, jak se stlouká máslo, rozpoznávali druhy granulí pro různá zvířata, ošetřovali jejich zranění a plnili další úkoly.

Celý den a následující týden probíhala i sbírka pro olomoucký psí útulek, která měla pomoci opuštěným psům v našem městě. Prodejem magnetek jsme pro útulek získali 9 136 Kč, dále jsme shromáždili 7 kg psích granulí, přes 2 kg psích a 8,5 kg dětských piškotů, 45 kusů sacích podložek a jedno vodítko.

Všem dárcům děkujeme!