24. 06. 2018 - Úspěšná vystoupení našich šachistů

Žáci ze šachového kroužku reprezentovali ZŠ Hálkova na dvou významných akcích. Nejprve se ve čtvrtek 14. června konal na Přírodovědecké fakultě UP krajský přebor školní mládeže. V kategorii 1. – 3. třída se Dan Zrůbek nenechal odradit prohrou v 1. kole, všechny zbývající partie vyhrál a zaslouženě v turnaji zvítězil. V kategorii 4. – 6. třída naši hráči dominovali – z prvních pěti míst obsadili čtyři! Stoprocentním bodovým ziskem zazářil Tomáš Mohapl, druhý byl Adam Zrůbek, čtvrtý Martin Novák, což bylo největším překvapením turnaje. Pátý byl Adam Kurfürst, 15. Nikola Hrabal, který hrál také velmi dobře, ale odpadl v závěru.

Ještě důležitější zkouška čekala naše borce ve dnech 19. – 20. června ve Zlíně - Mistrovství ČR školních klubů. Naši startovali v tomto klání již potřetí, a protože nám dorostla silná generace, byli jsme v kategorii 1. – 5. třída druzí nasazení. To nám zpočátku svazovalo ruce – po výhře v prvním kole přišla studená sprcha v kole druhém – drtivá porážka 0,5:3,5. Na tu jsme reagovali třemi výhrami, ve všech ale byla nějaká zbytečná bodová ztráta. Po prvním dnu jsme tak byli až 6., ale s minimální ztrátou na medailové pozice. Druhý den také nešlo vše hladce – dvě remízy byly jen průměrným výsledkem. V předposledním kole jsme se vypjali k výbornému výkonu a družstvo Hradce Králové jsme deklasovali 4:0, což nás katapultovalo na první stůl s reálnou šancí poprat se o medaili. Dosud vedoucí družstvo ze Zlína-Malenovic jsme porazili těsně 2,5:1,5, což spolu s dalšími výsledky posledního kola znamenalo zisk bronzových medailí. Ke zlatu moc nechybělo, chtělo to zahájit finiš dřív. Ale třetí místo v republice není k zahození. Oporami týmu byli zejména Tomáš Mohapl a Adam Kurfürst, zdatně je doplňovali Matyáš Melich, Adam a Dan Zrůbkovi. Tomáš, Adam a Matyáš odcházejí do vyšší kategorie, což bude citelné oslabení, je na mladších, aby zabrali a v příštích letech je nahradili a vybojovali pro Hálkovu další úspěchy.