25. 02. 2020 - Matematika s roboty v 7. B

O tom, že škola může být nejen zábavná, ale i moderní, se nedávno přesvědčili žáci 7. B. Pod vedením paní učitelky Šiřické se stali první skupinou, která se matematické učivo o celých číslech učila v duchu myšlenky Jana Amose Komenského "škola hrou", a to s roboty! V rámci rozvoje digitální gramotnosti v matematice si zúčastnění žáci osvojili nejen nové učivo z matematiky, ale využili informatické myšlení při programování robotů. Z nového vybavení školy využili pro svou práci programování krokováním s BlueBoty.

Jak se jim práce dařila můžete zhodnotit ve videodokumentaci. Vzhledem k úspěchu, který inovovaná výuka zaznamenala, budou jistě brzy následovat další robotické hodiny napříč ročníky i vyučovanými předměty.