25. 02. 2020 - Světový den palačinek

Že se najde každý den důvod k oslavě? O tom se přesvědčili žáci 4. C. Rozhodli se pošmourný, větrný a deštivý den proměnit v den sváteční. Stačilo k tomu málo, třeba si jenom zjistit, jaký světový či mezinárodní den se právě slaví. Světový den palačinek úplně volal po naplnění. Drobný nákup a především snadný recept umožnil žákům pracovat samostatně jak na přípravě, tak na samotné realizaci. Někteří poprvé šlehali těsto, jiní zápasili se sporákem či pánvičkou. Výsledek byl ale u všech stejný. Pod rukama dětí vzniklo několik desítek chutných a krásně nazdobených palačinek.

A naše poselství? Každý den, i když se zpočátku zdá být zamračený, může být ve finále slunečný. Záleží jen na nás, jaký si ho uděláme. A co Vy, už víte, jaký světový den se slaví právě dnes? :-)