17. 11. 2021 - Sledujte naši meteostanici

FZŠ Hálkova má od září 2021 svoji vlastní poloprofesionální Wi-Fi meteostanici GARNI 2055 ARCUS, která používá vysoce přesná švýcarská čidla SENSIRION a umožňuje kalibraci některých meteorologických veličin. Hlavní měřící jednotka je umístěna na levé straně od hlavních dveří při vstupu do budovy.

Dále je ve škole umístěno vnitřní čidlo a při vstupu po schodech před vrátnicí se nachází LCD televizor, na kterém jsou průběžně zobrazovaná aktuální data o počasí.O přírodě se žáci nejvíce učí právě jejím pravidelným pozorováním a vyhodnocováním veličin.

Sledované údaje měří vnitřní/vnější teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, dešťové srážky, barometrický tlak, UV index a intenzity slunečního záření.

Pomocí naší místní Wi-Fi sítě v reálném čase nahrává meteostanice data integrovaným čidlem 7-v-1 na server wunderground.com a weathercloud.net.

Aktuální data z naší školní meteostanice můžete sledovat na těchto odkazech: www.wunderground.com
nebo app.weathercloud.net

Možnost zobrazení naměřených hodnot na mobilním zařízení lze pomocí aplikace Weather Underground: