Projekt Comenius

Program Socrates je vzdělávací program Evropské unie, Comenius je jeho větev určená pro spolupráci mezi školami. Do programu je zapojeno 15 členských zemí, od r.1997 také první země ze střední a východní Evropy. Naše škola se účastní tohoto programu v projektu s názvem "Společně v Evropě" již od r.1998.

Prací na projektu si žáci rozšiřují své znalosti o Evropě - zeměpisné, historické a kulturní, dozvídají se nové informace o školství v partnerských zemích a dokonce měli možnost některé školy i navštívit. Děti jsou tak lépe motivovány ke studiu cizích jazyků. Podobný zisk mají z této spolupráce i učitelé.

Partneři naší školy:

BelgieItálieVelká Británie
KoolskampPorpettoMexborough

Škola v Koolskamp: všimněte si nápisu Vitej.    Budova školy v Mexborough.

Koordinátorkou projektu je na naší škole paní učitelka Vlasta Nováková, ve Velké Británii John Scatchard, v Belgii Johann Verhalle, v Itálii Michaela Innocente. Původně bylo do projektu zapojeno i Švédsko, ale švédské škole se bohužel nepodařilo ve spolupráci pokračovat.

Dílčí uskutečněné projekty:

Comenius v posledním roce