27. 11. 2018 - Akce s němčinou

V listopadu měli naši němčináři možnost zapojit se do dvou vydařených akcí:

• 1) Dne 20. 11. 2018 se v Olomouci konala akce "Šprechtíme. Den s němčinou", kterého se zúčastnili i žáci našich šestých tříd. Žáci třídy 6. A soutěžili v programu „Autobahnspiel”, který pořádal Goethe Institut v Korunní pevnůstce. Cílem hry bylo pobavit se, získat informace o Německu a němčině, správně vyřešit úkoly v 16 známých německých městech, posbírat body a zvítězit. Vše z toho se našim žákům podařilo. I přes početnou konkurenci získali v této hře první a třetí místo.
  • 2) Třídu 6. B navštívili žáci třetí třídy ZŠ Palackého z Moravské Třebové vedení panem Jarůškem s ukázkou dramatizace pohádky „Jak Kašpárek pomohl nalézt kamarádovi Felixovi ztracený xylofon” . Felix, Kašpárek, čert, sova, čarodějnice a další postavy naplnili hudebnu pravou pohádkovou atmosférou. Celé představení probíhalo samozřejmě v němčině.
Máte-li zájem, podívejte se i do Fotogalerie.