Konverzační soutěže v AJ ve šk. roce 2007/08

Na finále konverzační soutěže Gymnázia Šternberk budou určitě v dobrém vzpomínat Monika Kupcová z 9. A a Simona Hájková z 8. A, protože obě ve své kategorii zvítězily. Velmi nás potěšilo i třetí místo Jakuba Kopřivy z 8. A .

Spolu s výborným umístěním našich žákyň v němčině to znamená pro naši školu velký úspěch a pro vítěze zaslouženou účast na zájezdu do Vídně pořádaném šterberským gymnáziem.

Vzhledem k tomu, že je to soutěž pro žáky ze základních škol Olomouckého, Moravsko-Slezského a Zlínského kraje a že je v angličtině silně obsazená, velice si úspěchu našich reprezentantů ceníme.

Konverzační soutěž celorepubliková

Dne 30. 1. 2008 se na naší škole uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v Aj, do kterého se zapojili vybraní žáci z kol třídních. Vítězové školních kol potom bojovali v kole okresním To se konalo na DDM Olomouc dne 20. 2. 2008. Zástupci 17 škol sem poslali 31 reprezentantů. I zde si žáci vylosovali jedno z 6 témat, stručně se představili a potom o tématu pohovořili. Naši školu reprezentovali Zuzana Voborníková ze 7. A, Adéla Válková ze 7. B, Simona Hájková z 8. A a Diana Mitrovičová z 9. B. Všechny zabodovaly: Zuzana byla ve své kategorii druhá, Simona a Diana byly páté a Adéla svou kategorii vyhrála. Bohužel její kategorie končí okresním kolem a dál se nepostupuje.

Krajské kolo soutěže pro žáky 8. a 9. tříd a paralelních tříd osmiletých gymnázií proběhlo dne 19. 3. 2008 na naší škole. Zde si své síly změřili vítězové a soutěžící na druhém místě z deseti okresních měst. Nejlepší dva náš kraj budou zastupovat začátkem května v ústředním kole v Praze.