10 mots de la Francophonie

20. března 2012 jsme měli vzácnou příležitost k výletu do Prahy. Edita Božková a Jana Kráčmarová ze třídy 6. A se umístily ve finálové skupině 15 projektů (kategorie základní školy) a získaly 5. místo!.

Jednalo se o projekty, které šesťáci dělali v rámci hodin francouzštiny. Obsah projektu vycházel ze zadání 10 francouzských slov, které mají vztah k frankofonii (např. transports – doprava, naturel – přírodní, âme – duše, histoire – historie, příběh, songe – sen atd.).Úkolem žáků bylo podle vlastní fantazie slova znázornit (jako výkres, fotografii, video apod.) My jsme si vybrali formu koláží. Záštitu nad projektem v rámci Dnů frankofonie převzal ministr zahraničí pan Karel Schwarzenberg a celkově se soutěže zúčastnilo 400 prací žáků základních a středních škol.

Slavnostní předávání cen proběhlo v Černínském paláci – sídle ministerstva zahraničí. Předání cen se účastnili zástupci ambasád frankofonních zemí (Francie, Tuniska a Maroka). Navíc nám byla udělena i zvláštní cena od marocké velvyslankyně.

A pokud jste zvědaví na vítěznou práci, ale i ty další, které dělali žáci 6. A a 6. B, chystáme je pro vás do naší fotogalerie.

Libuše Lipenská, učitelka francouzštiny