Projekt Comenius

1. etapa

Naše škola se zapojila poprvé do projektu SOCRATES - COMENIUS v letech 1998 - 2001, kdy jsme pracovali společně se školami z Velké Británie (Mexborough), Itálie (Porpettto) a Belgie (Koolskamp) v projektu nazvaném "TOGETHER IN EUROPE".
V průběhu bylo vytvořeno několik zajímavých projektů, např. naše škola v 15 fotografiích, naše město, vánoční pohlednice, kalendář na rok 2005, národní recepty, slavné osobnosti, národní pohádky s ilustracemi, národní tradice a svátky, „survival dictionary“ (anglicky, italsky a česky), mezinárodní logo projektu.
Žáci měli možnost se seznámit nejen s učiteli partnerských škol, ale v r. 2000 se 40 žákům naší školy podařilo navštívit 2 partnerské školy – v Belgii a ve Velké Británii.

Podrobnější informace o první etapě

.

Comenius v posledním roce první etapy

Mgr. Vlasta Nováková, koordinátorka projektu